Eesti

VANAD RAJAD | Erich Kriegeri elu Järvekülas: kooli tuli minna kolm kilomeetrit, ka läbi tormi ning raju 

Kristjan Väli, 11. aprill 2020 13:32
Foto: Robin Roots

Muusik ja spordimees Erich Krieger (58) meenutab oma lapsepõlvekodu vaid rõõmuga, mida tumestas koolipõlves vaid Lehmja kaheksaklassilise kooli nimi. „Küll ma häbenesin kooli nime! Ma olin ju kõva spordimees ja kui olid järjekordsed koolidevahelised meistrivõistlused, siis öeldi kõva häälega: võistleb Lehma koolist pärit see-ja-see. Teised poisid olid kõik normaalsete nimedega koolidest: Kiisa, Kuusalu ...“

Koolis käis ta kolme kilomeetri kaugusel. Kuna buss sõitis harva, oli kooliminek esimestes klassides üsna kurnav. Hiljem läks see juba lõbusamalt: kas jalgratta või venna sääreväristajaga. 

Sõpru ei olnud tal lapsepõlvekodus palju, sest ümberringi ei olnud eriti talusid. Paar-kolm mängukaaslast. Sellest polnud aga suurt muret, kuna oma kahe sõbraga sai ta kõik mängud mängitud ja, mis seal salata, ka mõned pättused tehtud. 

Sündis aga Erich Krieger hoopis 1961. aastal endises Kasahstani pealinnas Alma-Atas (praeguse nimega Almatõ). Erichi isa Albert oli rahvuselt sakslane, ema Maimu eestlane. Erichi vanemad kohtusid Kirovi oblastis 1955. aastal, kuhu nõukogude võim oli nad lastena koos vanematega küüditanud. 

Samal teemal

23.05.2020
VAATA UUESTI | Erich Krieger andis laupäevaõhtuse kontserdi
12.01.2020
Erich Kriegeri uskumatud spordilood: kõhutuul aitas maadlusmeistriks ja vabavisetes tuli võit NBA-mehe üle
23.12.2019
TUNNUSTUS: muusik Erich Krieger sai teeneteplaadi kulturismi populariseerimise eest
12.08.2019
ÕL VIDEO | BALTI KETT 30 | Erich Krieger: kahju, et olin nii rumal poiss ega laulnud „Ärgake, Baltimaad“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee