Eesti

Uskumatu, aga tõsi! Purjus vaimulik sai patu eest palga 

Eesti Ajalugu, 10. aprill 2020, 16:09
Foto: Ott Vallik
Ajakirja Eesti Ajalugu sari „Vana kuld“ toob lugejateni katkeid ajakirjandusest, mis ilmunud ammusel ajal ning ehk unustuste hõlma vajunud, ent väärivad taas meeldetuletamist. Seekord katkend: Elva Elu nr 44, 3. detsember 1933, lk 5.

Üks Lõuna-Tartumaa õigeusu vaimulik viibis mõni aeg tagasi Elvas, kus ta tutvus kolme Rannu mehega. Koos mindi restorani Central, kus hakati napsutama ja lõpuks raha peale kaarte mängima.

Selle tulemuseks oli aga kõigi asjaosaliste kohtu ette sattumine. Nimelt oli vaimulikul, nagu ta ise seletas, mängimise juures kaduma läinud uur, mis leiti rannulase Vidaja juurest. Mees aga tõendas, et uuri mänginud maha vaimulik ise.

Ometi sattusid rannulased Vidaja, Jantsus ja Kõdar varguse eest kohtu alla. Kolmapäeval arutas seda asja Elva rahukohtunik. Vaimulik kinnitas, et ta ise ei tea, kas mängis üldse kaarte, polevat ka uuri maha mänginud ja arvas, et see tal ikkagi varastati sel ajal, kui tema teadmata olekus olla olnud. Raha peale kaardimängimise eest tuleb aga peale rannulaste vastust anda ka vaimulikul.

Samal teemal

10. märts 2020, 22:00
Uskumatu, aga tõsi: koduõlu, mis maksis 32 000 rubla
26. märts 2016, 19:07
TV3 VIDEO | USKUMATU, AGA TÕSI! Kanad munevad ka värvilisi mune
12. mai 2015, 12:36
VIDEO | USKUMATU, AGA TÕSI: 80 koorilauljat varises rüminal läbi põranda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee