Eesti

Pärnus tõi Loretti kontsert tüli majja

ROBERTINO LORETTI TUUR EESTIS: 1960ndate lapstäht rabas Eesti publikut 40 aastat hiljemgi 

Tiit Lauk (PhD), muusikaajaloolane, 10. märts 2020 21:45
Eestis esines Loretti Peeter Sauli juhatatud orkestri saatel.Foto: Arvi Sommeri erakogu

Muusikahuvilistele oli 1999. aasta september elamusterohke: Eestisse saabus juba 1960. aastatel lapstähena kuulsaks saanud Robertino (nüüd muidugi juba Roberto) Loretti. Ta oli toona alles teine nimekam meile jõudnud itaallasest levimuusikatäht Marino Marini järel.

Loretti sündis 1947. aasta 22. oktoobril Rooma äärelinna töölisperes, tal oli seitse õde-venda. Juba varases nooruses äratas tähelepanu poisi suur muusikaarmastus ning uskumatult ilus ja kõlav hääl. Suure pere materiaalne seis ei võimaldanud Robertinol muusikat õppida, kuid tal oli õnne: teda sattus kuulma tuntud muusik ja pedagoog Renato Massimi, kes võttis ta enda õpilaseks.

Õpingute kõrvalt teenis Robertino endale elatusraha, lauldes Cafe Grandis Itaalia laulukesi. Ja seal vedas tal veel kord: teda sattusid kuulma tuntud Napoli näitleja Totò ja Taani teletoimetaja Volmer Sørensen. Viimase kogenud silm nägi poisis suurt potentsiaali ja ta sõlmis Robertino isaga (tulevane täht oli ju vaid 11-aastane!) lepingu, mille kohaselt sai ta kuni noormehe 17-aastaseks saamiseni tema mänedžeriks koos kõigi sinna juurde kuuluvate õiguste ja kohustustega. 

Samal teemal

29.09.1999
Roberto Loretti hobuseäri on kaheldav
21.09.1999
ROBERTINO LORETTI
21.09.1999
Roberto Loretti: Räägib vähe, pigem laulab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee