Maailm

MINEVIKUHETK | 4. märts: Hiina süüdistas USAd biorelvade kasutamises (3)

Ohtuleht.ee, 4. märts 2020, 07:30
Põhja-Korea sõjavangid Soulis.Foto: Wikimedia Commons
4. märtsil 1952. aastal esitas Hiina USA-le süüdistuse biorelvade kasutamises Korea sõjas. Ka eelneval aastal olid nad sama kinnitanud, ent teadaolevalt see väide kinnitust ei leidnud.

Hiina väitis, et USA korraldab bioloogilist sõda Korea Rahvavabariigi ja Hiina aladel. Seda süüdistust toetasid ka Hiina liitlased Nõukogude Liit ja Põhja-Korea. Ameerika Ühendriigid eitasid seda ning kommunistlik blokk ei suutnud oma väidete põhjendamiseks usaldusväärseid tõendeid esitada – nad ei lubanud ka Maailma Terviseorganisatsioonil (WHO) ega Punasel Ristil piirkonnas uuringuid läbi viia, mis oleks bioloogilise relva kasutamist kinnitanud. Siiski ei selgunud täielik tõde enne Nõukogude Liidu lagunemist. 

1990. aastate lõpus avaldati nõukogudeaegsed dokumendid, millest selgus, et süüdistused olid väljamõeldis. Kuigi isegi täna pole Hiina ja Põhja-Korea väiteid avalikult hüljanud, on siiski selge, et USA bioloogilist massihävitusrelva Korea sõjas ei kasutanud. Süüdistused olid vaid osa poliitilisest teatrist.

Samal teemal

3. märts 2020, 07:30
MINEVIKUHETK | 3. märts: tsaar Aleksander II kaotas Venemaal pärisorjuse
2. märts 2020, 14:25
MINEVIKUHETK | 2. märts: hauaröövlid varastasid Charlie Chaplini surnukeha
29. veebruar 2020, 15:50
MINEVIKUHETK | 29. veebruar: Põhjamerel peetud merelahingus uppus kaks laeva
28. veebruar 2020, 10:20
MINEVIKUHETK | 28. veebruar: Taani väed ründasid Põhjasõjast kurnatud Rootsit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee