Eesti

PILDIALBUM | Erki Berendsi elu raadios ja Maarjamäel 

Kristjan Väli, 14. veebruar 2020 12:14
Kauaaegne raadiohääl Erki Berends.Foto: Stanislav Moshkov

Ajakirjanik Erki Berends (64) õppis Tartu ülikoolis akadeemik Juhan Peegli käe all ja mis seal salata, ajaloolise tõe huvides tuleb ära märkida, et just Eesti nüüdisaegse ajakirjanduse isaks nimetatud Peegel oli inimene, kes suunas ta raadiotööle. Nimelt sai Berendsi ajakirjanikukarjäär alguse 1978. aasta juulis, kui ta saadeti Eesti Raadio uudistetoimetusse suvisele praktikale.

„Ma pidin küll algul televisiooni minema, aga Juhan ütles, et käigu ma raadiost läbi. Ja sinna ma peaasjalikult jäingi,“ meenutab Berends toonast sündmuste käiku rõõmuga. Ta on Kuku raadio üks asutajatest ning paljude eestlaste meeltesse süüvinud raadiosaadete autor ja juht. Tema tuntumate saadete hulka kuuluvad „Kukul külas“, „Midagi erilist“ ja „Ärataja“. 2001. aastal läks Berends tööle Kanal 2 uudistetoimetusse, olnud enne seda siiski teleuudistega kätt harjutanud telejaamas TV1. 2019. aastast alates on ta olnud Tallinna TV uudistejuht.

Erki Berends on sündinud Ravi tänaval asuvas Tallinna vabariiklikus haiglas, mis praegu kannab Ida-Tallinna keskhaigla nime. Kui välja arvata viis ülikooliaastat Tartus, kaks aastat Vene kroonut ja ülikoolijärgne sõjaväelaager Leedus, on ta elanud terve elu Tallinna veerel Maarjamäel asuvas majas. on abielus, tal on üks täiskasvanud laps.

Berends on ka on suur rallisõber. Koos Indrek Ilometsa ja Olaf Suuderiga on ta toimetanud ja välja andnud üsna mitu ralliteemalist raamatut. 2005. aastal sai Berends Eesti Ringhäälingute Liidu väljaantava eetriajakirjaniku aastaauhinna Kuldmikrofoni.

Samal teemal

07.01.2019
Tallinna TV uudistejuhiks sai Erki Berends
04.09.2018
Kanal 2 koondas „Reporteri“ päevatoimetaja Erki Berendsi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee