Maailm

MINEVIKUHETK | 30. november: meteoriit tabas magavat Alabama naist (2)

Ohtuleht.ee, 30. november 2019, 10:15
Ann Elizabeth Hodges hoiab käes teda tabanud meteoriiti.Foto: southernmysteries.com
30. novembril 1954. aastal tabas pesapallisuuruseks põlenud meteoriit Alabama naist, kes samal ajal diivanil pikutas. Taevakivi ei tapnud naist, ent jättis riivates tema kehale suure haava.

Ebaharilik juhtum leidis aset Alabamas Sylacauga linnas. Päikesepaistelisel pärastlõunal langes taevast all meteoriit, mis läbistas Ann Hodgesi maja katuse, põrkas vastu raadiot ning seejärel riivas naise puusa. Hodges oli tabamuse hetkel elutoa diivanil tekkide all maganud.

Samal teemal

Kosmosest pärinev kivi kaalus 3,9 kilogrammi ning selle läbimõõt oli 17,8 sentimeetrit. Naine ei saanud tõsiselt viga, ent talle jäi sündmust meenutama suur kriimustus. Hodgesi lugu on ebaharilik, sest tavaliselt kukuvad meteoriidid ookeanisse või asustamata paika. Mitmed Alabamas elavad inimesed märkasid taevas liikunud eredat punakat valgust, millele järgnes suitsupilv.

Sylacauga meteoriit on ajaloo esimene (ja ka ainus) tänapäevaselt dokumenteeritud taevakeha, mis vigastas inimest. Iidsed Hiina allikad küll mainivad meteoriitide tõttu hukkunud inimesi, ent nende tõepärasust ei saa garanteerida. 1911. aastal tabas Nakhla meteoriit Egiptuses koera, kes suri. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;