Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas tiiger kolm päeva kaubalaeval laamendas (2)

Tõnis Erilaid, 28. oktoober 2019, 00:01
Foto: Teet Malsroos
Aasta oli 1963, kui toonase Eesti Merelaevanduse kaubalaev Gvardeisk Kopenhaagenist Tallinna tuli. Peale muu kauba oli pardal ka loomaaiale saadetud bengali ematiiger.

Tiiger oli laudadest kokku löödud ja plekiga kaetud puuris. Teda pidi toitma ja hooldama laeva pootsman. Kui Gvardeisk oli Tallinnas sildunud, võttis pootsman kolmekilose lihatüki ja ämbri vett, et looma veel toita enne, kui talle loomaaiast järele tullakse.

Kapten helistas loomaaeda, et tulge ja võtke oma kaup vastu. Sealt saadetigi mehed kohale. Kui nood kuulsid, et peavad ka vabalt ringi laamendava tiigri kinni püüma, oli neil süda saapasääres. „Püüdke ta ise kinni!“ ütlesid mehed ja sõitsid minema.

Laeva meeskond püüdiski tiigrit kätte saada. Tuli mõte teha suur laudkast ja lasta see ülevalt tiigrile peale. See ei õnnestunud. Käis juba kolmas päev. Kaupa laevalt maha ei saanud, tiigrist rääkimata. Abimehed kutsuti Moskvast, nad valmistasid hiirelõksu meenutava puuri, kuhu ahvatluseks pandi lihakäntsakas. Kolm päeva näljas olnud tiiger hüppas seda sööma, puuriuks langes alla ja nii saadigi loom ohutult loomaaeda viia.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee