Maailm

MINEVIKUHETK | 17. oktoober: gangster Al Capone saadeti maksupettuste tõttu vangi 

Ohtuleht.ee, 17. oktoober 2020 07:15
Capone'i karistusregister 1932, aastast, kus on näha tema eelnevad leebed pääsemised.Foto: Wikimedia Commons
17. oktoobril 1931. aastal saadeti vangi kurikuulus gangster Al Capone, kes Chicago allilma valitses. Kuid teda ei mõistetud süüdi mõrvade ja muude kuritegude pärast – Capone'ile sai saatuslikuks hoopis maksudest kõrvalehiilimine.

1920. aastatest alates hoidis suurt osa Chicago allilmast oma kontrolli all kurikuulus gangster Al Capone. Keeluseaduse-aegses USAs lokkas kuritegevus – seda perioodi iseloomustavad jõukudevahelised lahingud ning salakaubanduse õitseng. Kõigest sellest kooris kasumit Capone, kes oli 1930. aastaks FBI kõige tagaotsitavamate kurjategijate nimekirja tipus. Linnaametnikele altkäemakse pakkudes ning tunnistajaid hirmutades õnnestus gangsteril pikaaegset vangistust vältida. Kuni 1931. aastani.

Capone'i vaenlaste sekka kuulus föderaalagent Elliot Ness, kes juhtis õigusemõistjate gruppi „Puutumatud“, keda polnud väidetavalt võimalik korrumpeerida. Ness ja tema mehed pidasid Capone'i salakaubaärisid rutiinselt kinni, ent viimaks õnnestus neil gangster trellide taha saata maksupettuste pärast. 17. oktoobril 1931. aastal mõisteti Capone seetõttu 11 aastaks vangi. Algselt viibis ta Atlanta vanglas, ent tal õnnestus sealse süsteemiga manipuleerida. Seetõttu saadeti ta Alcatrazi saarel asuvasse maksimaalse turvatasemega vanglasse. Sealt pääses ta hea käitumise tõttu 1939. aastal, ent tema tervis oli süüfilise tõttu ääretult kehv.

Samal teemal

20.09.2020
MINEVIKUHETK | 20. september: gangster Bugs Moran üritas tappa kurikuulsat Al Capone'i
11.08.2020
MINEVIKUHETK | 11. august: Alcatrazi saarel avati kurikuulus föderaalvangla
25.01.2020
MÄLUMÄNG | Kurikuulus gängster Al Capone

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee