Maailm

AJALOO VÕIKAMAD MÕRTSUKAD | Eakas nõid Baba Anujka mürgitas „armujookide“ abil külamehi  (1)

Ohtuleht.ee, 20. september 2019, 18:18
Ana Drakšin ehk Baba AnujkaFoto: Wikimedia Commons

Ana Drakšin oli Jugoslaavia sarimõrvar, kelle mürkide läbi hukkus 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses vähemalt 50 inimest. Naise ohvrite arv võis ulatuda lausa 150-ni. Teda on tuntud ka nimede all Baba Anujka ja „Vladimirovaci nõid“.

Anujka varasest elust on andmeid vähe. Allikate väitel sündis naine 1838. aastal Rumeenias rikka karjakasvataja perekonda. Ta käis Pančevo erakoolis, mis oli mõeldud jõukate perede lastele. Kui naine jõudis täisikka, kohtus ta noore Austria ohvitseriga, kes naise võrgutas. Mees aga lahkus, jättes noorele Anale murtud südame ja süüfilise. Pärast juhtunut muutus noor naine eraklikuks, otsides lohutust keemiast ning õppimisest. Ana oli intelligentne naine, kes oskas ravimite valmistamise kõrval ka viit keelt rääkida.

Väikesesse Vladimirovaci külla kolis naine tõenäoliselt 1849. aastal. Seal abiellus ta eaka maaomaniku di Pištonjaga, kellega sündis Anal 11 last. Kooselust võrsunud lastest elas täiskasvanueani vaid üks. Pärast kaht kümnendit kestnud abielu mees suri, mis andis Anale võimaluse jätkata iseseisvate keemiaõpingutega – ta muutis osa majast laboratooriumiks, kus ta sai katseid teha. 19. sajandi lõpus kogus naine Baba Anujkana rahva seas kuulsust kui ravitseja ja taimetundja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. november 2019, 16:18
AJALOO VÕIKAMAD MÕRTSUKAD | Dorothea Puente mürgitas pansionaadi eakaid elanikke
25. oktoober 2019, 15:18
AJALOO VÕIKAMAD MÕRTSUKAD | Hullumeelne arst Marcel Petiot tappis sakslaste eest pagevaid juute
4. oktoober 2019, 18:18
AJALOO VÕIKAMAD MÕRTSUKAD | „Doktor Surm“ ehk perearst Harold Shipman tappis sadu patsiente
27. september 2019, 18:18
AJALOO VÕIKAMAD MÕRTSUKAD | Sõbraliku kloun Pogo maski taga varjas end räige pedofiil John Gacy

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;