Maailm

Nostradamus – tulevikku ennustanud prohvet või ebamäärane petis? (4)

Imeline Ajalugu, 13. august 2019 19:21
Michel de Nostradamuse portree, mille maalis tema poeg Cesar.Foto: Wikimedia Commons
Isegi rohkem kui neli sajandit pärast surma äratab Nostradamus uudishimu. Prantsuse prohvet olevat ennustanud kõike alates oma kuninga surmast kuni Hitleri Poolasse tungimise ja Maailma Kaubanduskeskuse ründamiseni. Oma hämaras sõnastuses on ta inimkonnale kriise ja katastroofe lubanud lausa aastani 3797.

Küünlaleegi valgus väreles. Kitsa ärklitoa põrandal ja laual lebasid raamatuvirnad astroloogiast, meditsiinist ja alkeemiast. Nende kõrval seisis messingist kolmjalg ning kõige selle keskel istus pika habemega Michel de Nostradamus ja kritseldas tindiga oma ettekuulutusi.

Nüüdseks nii kuulus ennustaja sündis Michel de Nostre-Dame’ina 14. detsembril 1503 Prantsusmaal St-Rémy-de-Provence’is. Umbes 44 aastat hiljem sai Nostre-Dame’ist ladinakeelselt kõlav Nostradamus, kuid 1503. aastal ei viidanud miski vastsündinu erilisele ja hiilgavale tulevikule.

Samal aastal, mil ta ilmale tuli, ületas Kolumbus Atlandi ookeani neljandat korda ja Erfurti ülikoolis Saksamaal valmistus noor Martin Luther eksamiteks. Samal ajal pühkis üle Euroopa katk ning saatis 75 miljonit inimest hauda, ilma et keegi oleks suutnuks selgitada, miks. Ebausk lokkas ja inkvisitsioon määras ketseritele halastamatuid kohtuotsuseid.

Ajaloolased ei tea palju Nostradamuse noorpõlvest, ainsana teatakse kindlalt, et ta oli kaupmehe poeg ja juudi päritolu.

Loe Nostradamusest ja tema saladuslikest tekstidest lähemalt juulikuu Imelisest Ajaloost!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee