Maailm

Iga jõusaalikülastaja kadestab: vaata, kui raske kangi rebib maast „Troonide mängu“ Mägi 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 7. veebruar 2018 18:30
Hafþór Júlíus Björnsson.Foto: VIDA PRESS
„Mees, mees, mees - tšeki seda kino, mina surun rinnalt 180 kilo,“ laulab Eesti punkansambel Kurjam. Pole teada, kui suure raskuse surub rinnalt sarjas „Troonide mäng“ Gregor Clegane’i ehk Mäge kehastav Islandi jõumees Hafþór Júlíus Björnsson, aga maast rebib ta küll võimsalt.

Ei teagi, kas Mäe saavutust võtta inspiratsioonina või seda kadestada, aga ilmselt ei tee seda niipea järgi ükski Eesti mees, kes korrapäraselt jõusaalis muskleid pumpamas käib. Vist ei saagi teha, sest Mäe jaoks pole kulturism enam ammu hobi, vaid elukutse.

Björnsson on maailma tugevaima mehe võistlusel tulnud kolm korda teisele kohale ja kolm korda ka kolmandale. Euroopa tugevaima mehe võistlustelt on tal ette näidata üks teine koht ja kolm võitu. Mullu veebruaris šokeeris Islandi jõujuurikas BroBible’i rahvast, kui kergitas maast üles 330 kilo.

Praegu valmistub Björnsson tänavuseks Arnold Strongman Classicu võistluseks ning mees demonstreeris oma Instagrami kontol, et tal on ikka ja jälle üllatusi varuks: sedakorda oli jõutõmbe ajal kangil raskuseks 440 kilo.

Samal teemal

22.10.2018
"Troonide mängu" hiiglane abiellus "taskumõõtu" piigaga
14.03.2018
Šokk! "Troonide mängu" viimased ellujäänud tegelased surevad ükshaaval