Eesti

19. juulil 2021 möödub 52 aastat Aegna ja Prangli vahel toimunud õnnetusest, kus uppus 12 Tallinna taksopargi töötajat. Algselt avaldatud 12.07.2011, taasavaldatud 19.07.2021.

ÕL ARHIIV | Kalapaadi juht: „Üks naine kerkis paadi alt. Oleks tahtnud päästa, aga ei saanud.“ (3)

Kaarel Tigas, täna 09:43
UUS PAAT: Uppunud paat oli merel olnud napilt paar kuud, see oli ilmselt põhjus, miks alus, ka põhi ülespidi, hästi ujus. Kõrval paistab üks paatidest, millele merehädalisi tõmmati. Foto: ERAKOGU

1969. aasta 19. juuli õhtul asusid Prangli poole teele kolm paati Tallinna taksopargi töötajatega. Tugeva tuule tõttu ei soovinud piirivalve neid merele lubada, ent alkoholist julgust kogunud inimesed eirasid mõistlikke soovitusi. Üks ülerahvastatud paatidest läks tormisel merel kummuli – õnnetuses hukkus 12 inimest, kellest üheksa surnukehad jäid leidmata.

Eelmisel nädalal [2011. juuli] avalikuks saanud mereleid ei olegi Taksopargi rahvast Prangli peole viinud ja traagiliselt uppunud kalapaat. „Üldplaan ja proportsioonid on samad, kuid leitud laevuke on kolm meetrit pikem ja kaks meetrit laiem,“ ütleb allveearheoloog Vello Mäss, kuid lubab suure avaliku huvi ja arhiivist leitud materjalide ajel otsinguid jätkata.

Samal teemal

täna
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas taksopargi sõit Pranglile rängalt lõppes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee