Romanovid olid suured loomaarmastajad. Vasakul fotol on näha tsareevitš Alekseid ja tema kaht lemmikut, kelleks olid kass Kotka ja koer Joy.

Foto: Kollaaž (2 x Wikimedia Commons, Twitter.com/marinamaral2)
Aare Kartau 24. mai 2023 19:18

Romanovite perekonna surm bolševike käe läbi on kahtlemata üks jahmatavamaid veretöid Venemaa ajaloos. Lisaks Nikolai II-le, tema abikaasale ja viiele lapsele hukkasid kommunistid külmavereliselt veel ka nende kaks lemmiklooma. Ühel koerakesel õnnestus aga hämmastaval kombel pääseda ning elu viimased aastad Suurbritannias veeta.

Ehkki Nikolai II perekond elas (enne veebruarirevolutsiooni) ülevoolavas külluses, olid selle liikmed tõelised loomaarmastajad. Kõigil lastel olid oma lemmikud – eelkõige kassid ja koerad, ent perele kuulus hobuseid ja lausa ka elevant. Loomadest hoolimisele viitab ka see, et keisripalee lähistele oli rajatud loomade surnuaed, kuhu viisid lapsed sageli lilli.

Eriti jumaldas loomi noor troonipärija ehk tsareevitš Aleksei, kelle näol oli tegemist energilise ja uudishimuliku poisiga. Siiski ei saanud ta täiel määral elu nautida, kuna vaevles hemofiilia ehk vere hüübimishäire käes. Seda silmas pidades võis Aleksei pärast igat kriimustust või küünistust tõsisesse ohtu sattuda, mistõttu oli poissi õpetatud äärmiselt ettevaatlikult käituma. Tõelist rõõmu pakkusid talle aga kaks lemmikut, kelleks olid kass Kotka ja koer Joy.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99