Sektid on osutunud ka Aafrikas äärmiselt ohtlikuks. Näiteks maailma lõppu ennustanud sekti tõttu hukkus pea tuhat inimest.

Foto: Kollaaž (Alamy / Vida Press, Rex Features / Vida Press, Wikimedia Commons)
Aare Kartau 24. aprill 2023 19:18

Keenia politsei avastas hiljaaegu rannikulinna Malindi lähistelt massihauad, kuhu oli maetud kokku vähemalt 58 inimest. Ilmselt kuulusid nad kõik vastuolulisse sekti, mille juht utsitas liikmeid surnuks nälgima, et nood saaksid „Jeesusega kohtuda“. Tegemist pole aga Aafrika ajaloos kaugeltki ainsa veidra usuorganisatsiooniga. Milliseid sekte ja salaühinguid on müstilisel mandril veel esinenud?

Keenias avastatud kohutavas roimas peetakse süüdlaseks Rahvusvahelise Heade Uudiste Kiriku juhti Paul Mackenzie Nthenget, kes võeti esimest korda vahi alla juba märtsis. Toona seostati teda kahe lapse surnuks nälgimisega. Ta vabastati kautsjoni vastu, ent sellest ajast peale on tulnud avalikkuse ette veel mitmeid ärevaid teateid sektist, mille liikmed end lihtsalt surnuks näljutavad. Nthenge kodust leiti aprilli keskel 15 eluohtlikult kõhna inimest, kellest neli hiljem haiglas surid. Nüüdseks on tuvastatud ka mitu suurt massihauda.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99