Emanuela (vasakul) võis osutuda õnnetul kombel väikeseks etturiks suuremas mängus. Pole sugugi võimatu, et tema kadumine oli seotud mõne Vatikani avalikustamata skandaaliga.

Foto: Kollaaž (AP/Reuters/Scanpix, Vida Press)
Aare Kartau 27. veebruar 2023 19:08

Pea 40 aasta eest kadus Rooma südalinnas 15aastane Vatikani kodanik Emanuela Orlandi. Mures perekond ja Itaalia ametivõimud jõudsid peagi selgusele, et neiu on röövitud. Ent kes võis sellise teoga hakkama saada? Aja möödudes kerkis esile erinevaid teooriaid – Itaalia maffiast Türgi terroristideni. Ent enamik versioone viitab Vatikani seotusele. Kas tüdruk vaigistati pärast salajast seksiorgiat või tapeti Vatikani kodanik kättemaksuks paavsti kuuria võlgade eest? Ehkki erinevaid teooriaid on palju, on Emanuela vend Pietro veendunud vähemalt ühes asjas: „Vatikanis teatakse tõde! Nad teavad, mis tollel päeval juhtus.“

1983. aasta 22. juuni pärastlõunal suundus Vatikanis elanud 15aastane Emanuela Orlandi muusikakooli. Päev oli äärmiselt palav – seda tajus neiu juba hommikuse poeskäigu ajal, kui ta tõi koju toidukraami, millest ema oli lubanud õhtul pitsat valmistada. Kuuma ilma tõttu palus Emanuela oma venda Pietrot, et too ta autoga muusikakooli viiks – kes ikka tahaks põrgukuumuses ühistranspordiga sõita. Lisaks oli neiu hilinemas. Õnnetuseks Pietro keeldus, kuna tal oli teisi asjatoimetusi. Seda otsust pole mees aga endale kunagi andestanud: „Ma olen korduvalt selle üle mõelnud ja endale kinnitanud, et kui ma oleksin teda saatnud, poleks kõike seda juhtunud.“ „Selle kõige“ all mõtles Pietro õe seletamatut kadumist, mis pole leidnud lahendust ka neli kümnendit hiljem.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99