SENSATSIOONILINE TRIUMF: Romantiline komöödia „Puhkus Roomas“ (1953) vallandas auhindade saju – Audrey Hepburn oli esimene naisnäitleja, kes pälvis ühe ja sama osatäitmisega nii Oscari, Kuldgloobuse kui ka Bafta auhinna.

Foto: Vida Press
Triin Tael 21. jaanuar 2023 15:00

Audrey Hepburni saabumine Hollywoodi raputas sealseid iluideaale: tema poisipea ja õbluke kuju olid sekspomm Marilyn Monroe vastandid. Audreyst sai jumaldatud täht ja stiiliikoon, kuid fännid ei aimanud, kui haavatud ja ebakindel ta sisimas oli. „Audrey hoolikaimalt varjatud saladus oli see, et ta oli kurb,“ nentis näitlejanna pojatütar paari aasta taguses dokumentaalfilmis.

4. mail 1929 Belgias Edda van Heemstra Hepburn-Rustoni nime all sündinud näitlejanna isa oli inglise pankur ja ema hollandi paruness. 1935 hülgas isa Joseph pere. See kaotus jäi Audrey Hepburni saatma aastakümneteks. Mõni aasta hiljem kolis ema Ella lastega Inglismaalt tagasi Hollandisse – ta oli veendunud, et seal on perel turvalisem –, ent 1940. aastal okupeeris Saksamaa Hollandi. Algasid tõelised näguripäevad.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99