Vasakpoolsel fotol olev „nukk“ oli olnud kunagi kaunis Elena. Armuvalus sakslane muutis noorelt surnud Elena laiba klaassilmade ja muude vahendite abil võikaks seksnukuks.

Foto: Kollaaž (2 x Vida Press, Wikimedia Commons)
Aare Kartau 22. detsember 2022 18:23

Seksnukkude ajalugu on pikk ja võrdlemisi kummaline. Selliseid elutuid kaaslasi on valmistanud nii purjelaevadel seilanud meremehed, suguhaigusi peljanud natsid kui ka üksildust või vastuseta iha tundnud kunstnikud. Eriti õõvastava teoga sai aga hakkama 1930. aastatel USAs elanud sakslane, kes muutis jumaldatud naise surnukeha võikaks nukuks, kellega ta seitse aastat voodit jagas.

Ehkki lood elututesse skulptuuridesse armunud ning nendega ka vallatlenud tegelastest ulatuvad juba antiikmütoloogiasse, siis esimeste n-ö seksnukkude loojateks peetakse 16.–17. sajandi Euroopa madruseid. Kuna meremeeste elu oli võrdlemisi üksluine ning sageli oldi maismaast ja naistest terveid kuid eemal, siis tekkis neil mõte valmistada omaenda kätega „kaaslane“, kelle peal oleks võimalik rahuldada rasketel aegadel seksuaalseid vajadusi. Üheks variandiks oli õmmelda kokku vanad kaltsud ja räbalad kuni nad meenutasid „mingilgi määral“ inimest. Seejärel pandi sellele kaltsunukule selga naiste riided ja sündiski dame de voyage ehk „reisidaam“.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99