Milwaukee kannibali sünnis mängisid olulist rolli Jeffrey vanemate suhted nii teineteise kui ka poisiga.

Foto: Kollaaž (Vida Press, Wikimedia Commons, Twitter.com (WybieWss, News247Planet, nasser_mo3gza)
Aare Kartau 31. oktoober 2022 08:05

„Ma teadsin alati, et see on vale,“ sõnas Jeffrey Dahmer 1993. aastal USA meediale. Milwaukee kannibaliks nimetatud mees mõrvas ja tükeldas oma verise karjääri jooksul 17 poissi ja meest, kellest mitme liha ta lausa sõi. Ent kuidas saab keegi üldse selliseks koletiseks kujuneda? Lapsena mõjutasid Dahmerit eelkõige probleemsed vanemad ning eriti kõhe hobi.

1960. aasta 21. mai pärastlõunal kõlasid üle Milwaukee evangeelse haigla sünnitusvaludes naise karjed. Tegemist oli Joyce Dahmeriga, kelle rasedus oli osutunud ootamatult probleemseks. Veidi pärast kella poolt viit tõi ta ilmale oma esiklapse – pealtnäha igati terve poisi, kes sai nimeks Jeffrey Lionel Dahmer. Kahtlemata olid Joyce ja tema abikaasa Lionel uue ilmakodaniku sünni üle rõõmsad, kuna tegemist oli kauaoodatud lapsega.

Jeffrey esimesed eluaastad möödusid nagu igal teiselgi temaealisel jõmpsikal. Teda kirjeldati energilise ja rõõmsameelse lapsena. Siiski on levinud jutte, et talle ei pööratud piisavalt tähelepanu. Teatavasti heitles Joyce ka ise tähelepanuvajaduse käes ning tülitses sageli abikaasa ja ka naabritega. Dahmerite probleemid polnud siiski toona kuigi tõsised ning väikest Jeffreyt need sel perioodil ilmselt ei mõjutanud. Poisi käitumises toimus suurem muutus vahetult enne neljandat sünnipäeva, kui talle tehti songaoperatsioon. Varem lõbusa loomuga jõnglasest sai ühtäkki vaikne ja pelglik laps.

Jeffrey ema ja isa ei osanud aga kuidagi ette näha, et poisist saab tulevikus riigi üks kurikuulsam sarimõrvar.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99