Nadir Salifov (vasakul) juhtis aserite jõuku vanglatrellide tagant. Armeenlane Svo Raf (paremal) toetas Mägi-Karabahhis võitlevaid kaasmaalasi relvade, toidu, riiete ja 14 miljoni rublaga.

Foto: Kollaaž (2 x Vida Press, Twitter.com/the_memorypage, mzk1.ru)
Aare Kartau 14. september 2022 14:01

Venemaal kanda kinnitanud maffiarakukestest üks vanemaid – Aserbaidžaani maffia – on tegutsenud Moskvas juba 1980. aastatest. Selle aja jooksul on aktiivselt toetatud (illegaalselt hangitud vahenditega) ka kaasmaalaste võitlust Mägi-Karabahhis. Konflikti tõttu lendas 1990. aastatel vaid ühel korral lennuk Bakuust Jerevani – viimasesse saabusid aserite maffiabossid, kes saabusid mälestama legendaarset Armeenia ristiisa Svo Rafi.

Aserbaidžaani mägine maastik ning selle asukoht Aasia ja Euroopa ristumiskohas on muutnud riigi organiseeritud kuritegevuse jaoks ideaalseks paigaks. Sellele on aidanud kaasa ka Mägi-Karabahhi konflikt ning asjaolu, et riigi juhtkond – pea kolm kümnendit Aserbaidžaani valitsenud vastuoluline Alijevite dünastia – pole kunagi eriti innukalt allilmaautoriteetide vastu võidelnud. Samuti lokkab riigis korruptsioon.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon