IGATSES ARMASTUST: Marilyn Monroe särava fassaadi taga peitusid tohutu alaväärsus ja armastuseigatsus. Filmibossid pidasid teda blondiks bimboks, kuid näitlejanna luges palju, tegeles pideva enesetäiendamisega ja õppis näitekunsti maailmakuulsas Lee Strasbergi stuudios.

Foto: Vida Press
Triin Tael 5. august 2022 20:15

5. augustil 1962 leiti 36aastane Marilyn Monroe elutuna oma voodist – alasti, ümberringi tabletipurgid, telefonitoru käes. Trööstitu vaatepilt andis aimu maailma seksikaima näitlejanna lõputust üksildusest ja ahastusest. Skisofreenikust ema lapsena solgutati teda asenduskodude vahet. 16aastasena abiellus ta vaid selleks, et teda järjekordsesse orbudekodusse ei pandaks. Meestelt ootas Marilyn armastust, millest oli lapsepõlves ilma jäänud, kuid kõik kolm abielu jooksid karile.

Marilyn Monroe surm on tänini vandenõuteoreetikutel hambus – kas unerohu üledoos oli näitlejanna järjekordne katse elust lahkuda või oli surm tema salaarmukeste, president Kennedy ja tema venna Bobbie korraldatud? Koroneri otsuse kohaselt tegi näitlejanna endale arvatavasti teadlikult otsa peale. Üks mis kindel: Marilyn oli sõltlane. Unetuse ja ärevuse vastu oli ta aastaid rahusteid võtnud ega suutnud ilma tablettideta hakkama saada.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad