Antanas Varnelis (pisipildil) valis ohvriks eakaid inimesi, kes elasid eraldatud taludes. Taustapilt on illustreeriv.

Foto: Kollaaž (Pixabay, Youtube.com/BylaUzdaryta)
Aare Kartau 13. mai 2022 19:25

30 aasta eest tegutses Leedus verine roimar Antanas Varnelis. Lõunapoolseima Balti riigi ohvriterohkeima sarimõrtsukana ajalukku verise jälje jätnud mees tappis ja röövis vanainimesi, et rahastada eelkõige oma alkoholilembust. Raske lapsepõlve üle elanud leedukal polnud kindlat elupaika ning ta sooritas kuritegusid riigi erinevates piirkondades. Ametivõimud jäid rahva poolt „Inglinäoga mõrtsukaks“ ristitud noormehe tabamisel selgelt hätta.

Leedus kaotati surmanuhtlus karistusmeetmena alles 1998. aastal. Taasiseseisvumise järel kasutati seda siiski nii mõnegi tõsise süüdimõistetu puhul. Sajandi viimasel kümnendil hukati mahalaskmise läbi seitse mõrtsukat, kelle seas paistis eelkõige silma noorim – 23aastane Antanas Varnelis. Neist seitsmest kõige verisemate kätega noormehe hingele jäi kuus mõrva ning kolm tapmiskatset. Kõik roimad oli ta sooritanud 1992. aastal vaid kuue kuu jooksul.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Arno Jaago eile 07:18
Vähe räägitakse sellest, kuidas igasuguse loomulikkuse lämmatamisega inimesed nii katki tehakse, milleks on igasugune armastuse lämmatamine juba lapseeas ja kõik erinevad psühhotroopsed ained, milleks on ka kohvi, colad, tubakatooted, alkohol, narkootikumid, ehk kõik psühhotroopsed substansid. Jah loomulikult ühiskond kõike seda avalikult ei tunnista.
Arno Jaago eile 07:33
Ei tunnista seetõttu, sest kõigi nende erinevate ainete mõju all on inimesed lihtsasti allutatavad peavooluideoloogiatele, mis sest, et need ujuvad sageli vastu loomulikkust ja loogikat, siis on kõiksugu psühhotroopne just nagu viirus süsteemis, mis täidab vaid kindlat eesmärki. Inimesed väidavad, et nad ei ole sõltlased, aga ilma alkoholita ja muude psühhotroopsete jamadeta ka ei saa olla. Viirus mis vargsi ligi hiilib ongi põhjusega mõistuse kontrollmehhanism. Loomulikkus elab väljaspool seaduseid ja valehäbi, mida need ained kõik põhjustavad. Alles täielikult meelemürkide platvormilt maha astudesSaabinimeneNägijaksNingMõistabSedaEtSeeNiiKaTegelikultOn
pätiparadiisielu 13. mai 2022 23:23
Väga õige___ kriminaale distsiplineerib üknes teadmine, et elu elu vast .Millal sellest mujal aru saadakse?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS