Organiseeritud Tšetšeenia maffiat hakkasid Moskvas looma kolm „ristiisa“ (vasakult paremale): Nikolai „Ruslan“ Suleimanov, Hož-Ahmet „Hoža“ Nuhajev ja Movladi „Lenin“ Atlangerijev. Kuritegeliku liikumise alustaladeks osutusid Moskvasse õppima tulnud tšetšeeni tudengid.

Foto: Kollaaž (Vida Press, Wikimedia Commons, 2 x mkz1.ru)
Aare Kartau 14. mai 2022 11:45

Venemaa maffiabossid jälgisid 1990ndate alguses ärevusega, kuidas allilmas uustulnukatena tegutsenud tšetšeenid Moskvas üha enam võimu haarasid. Levinud on poollegendaarne lugu ühest intsidendist, kus 24 kohalikku jõugupealikku kutsusid 12 Tšetšeenia mafioosot kohtumisele. Kõik tohtisid kaasa võtta vaid ühe ihukaitsja ning kohtumine pidi toimuma relvadeta.

Kui õhtusöögi käigus toodi lauale praad, haarasid tšetšeenid lihanoad ning korraldasid ruumis koletu veresauna. Kohtumiselt lahkusid elusana 24 tšetšeeni, jättes maha 48 venelase laibad. Pole teada, kui palju sellest loost on tõsi, ent igatahes alustas brutaalne Tšetšeenia maffia eelmise sajandi lõpukümnenditel Moskva allilma vallutamist. Olulisel kohal oli jõud ja brutaalne vägivald.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Tean 14. mai 2022 21:25
Eestlased olid ka Tzetseeni maffiaga seotud 90 ndatel kui ma töötasin Moskvas
miks valgeid rassistideks sildistatakse 12. mai 2022 14:41
Igatahes oli olukord selline, et paljudele vene tudengite vanematele ei meeldinud, et nende võsukesed koos tšetšeenidega samu ühikaid või isegi õpperuume jagavad. Tagakiusamine temperamentsetele tšetšeenidele ei meeldinud ja polnud sugugi harukordne, et lärmi tõstnud vanemate võsukesed said tšetšeenidest tudengitelt nahutada. ------------------------- Probleemi on valesti käsitletud. See on sama nähtus miks eestlastel kästakse migrantide ssuhtes olla "avatud, kaasavad" - st. alluda sissetungijate temperamendile, nõudmistele. Nii oli ka seal agressiivsete mustadega. Valged hoiduvad tülidest.
meil ikka eesmärk 14. mai 2022 12:11
asendada kiirelt kogu põhirahvus uusrahvuslastega, toimib veel veidi aeglaselt, Maa vajab arukaid asukaid
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS