Ülol oli lisaks kohvrile kaasas suur fotokott, selles muu hulgas korralik vahetatavate objektiividega peegelkaamera Zenit.Foto: Irene Teesalu/eAntiik.com
TOIVO TOOTSEN 30. märts 2022 10:58

Kui olime oma kogu Nõukogude Liitu haarava superreisi tagala enda arvates sobivate argumentide ja kõrgete instantside paberitega ära kindlustanud, läksin üsna viimasel minutil, kui sõidupiletid juba taskus olid, oma kõige kõrgema ülemuse Aado Slutski juurde. RAMETO toimetuses olin meie peatoimetaja Esko Tasaga juba küll asjad kokku leppinud.

„Ei tule kõne allagi!“ oli Slutski esimene reaktsioon. Aga välja ta mind kohe ka ei visanud, nii et sain talle meie plaani lähemalt seletada. Et ma saadan teelt kogu aeg reportaaže, mul on juba toimetuses kokku lepitud, nad teevad siin nende põhjal saated. Ja et hiljem tuleb mitu pikka saadet. Ja et ideoloogiliselt on see ka raadiole väga tähtis – nii suurejooneline ettevõtmine komsomoli juubeli tähistamiseks! Ja et kõigepealt käime ära Kundas. See oli mul mõeldud ekstra peibutuseks Slutskile. Sealne tsemendivabrik oli omaaegne komsomoli löökehitus Eestis, kus Aadu (nii kutsusime Aado Slutskit omavahel) ise oli agaralt asja juures olnud. Kunda oli Slutski noorusarmastus, jutt Kundast pehmitas tema südant märgatavalt.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon