Stepan Bandera rahvuslaste organisatsioon OUN võttis juba enam kui 80 aasta eest oma ametlikuks tunnushüüdeks „Au Ukrainale!“ ehk „Slava Ukraini!“.

Foto: Kollaaž (3 x Vida Press)
Aare Kartau 18. märts 2022 19:21

Ukraina vastuolulist rahvuslast Stepan Banderat on nimetatud natsiks ja terroristiks, ent ka rahvuskangelaseks ja visionääriks. Ukraina suveräänsusest unistanud mees vihkas kogu hingest venelasi, poolakaid ja juute ning tegi II maailmasõja ajal koostööd Natsi-Saksamaaga. Ta sattus aga ka natside silmis negatiivsesse valgusesse ning pidi veetma kaks aastat koonduslaagris. Lõpuks tegi talle otsa peale Nõukogude Liidu salaagent. 

Kui Saksamaa väed 1939. aasta septembris Poolasse tungisid, vabastasid nad mitmete teiste poliitvangide kõrval ka Poola siseministrile atentaadi korraldanud Stepan Bandera, kelle näol on tegemist ilmselt kõige vastuolulisema tegelasega Ukraina ajaloos. Ehkki ta soovis üle kõige, et Ukraina saavutaks suveräänsuse, kasutas ta selle nimel natside abi ning toetas ka ise poolakate ja juutide tagakiusamist.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

19. märts 2022 19:35
Millise kodumaa eest see mõrvar siis võitles? Kas ta üldse oligi ukrainlane? Ukraina kodakondsust tal, väidetavalt, ei olnud.
Oli üks supermõrvar. 19. märts 2022 15:00
Aga teeme temast ikkagi iidoli, rahvuskangelase?
au kangelastele 15. mai 2022 11:47
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS