Venelane Sergei Tkatš (pisipildil) oli mees, kes võis viinapudeli väidetavalt vaid 13 sekundiga tühjaks juua. Alkoholism polnud aga sugugi tema ainus pahe.

Foto: Kollaaž (Vida Press, Lenta.ru)
Aare Kartau 10. märts 2022 12:50

Venelased on korraldanud ka varem Ukraina pinnal õõvastavaid tapatöid. Miilitsas töötanud Sergei Tkatš kolis 1980. aastal Ukraina NSVsse – sellele sammule järgnes pikk ja verine karjäär. Noori tütarlapsi jahtinud seksuaalroimar oli niivõrd nutikas, et teda ei suutnud kümnete aastate jooksul tabada ei Nõukogude Liidu helgemad detektiivid ega ka kuulus selgeltnägija Vanga. Muuhulgas ka nekrofiiliks nimetatud roimarile sai saatuslikuks liigne enesekindlus ja jultumus.

1980. aastate alguses puhkes Ida-Ukrainas koletuslike mõrvade laine, mille lahendamisel osutusid kohalikud korrakaitsjad võimetuks. Järgnevate aastate jooksul üritasid roimarit tabada sajad Nõukogude Liidu nimekamad uurijad, kes seadsid Pavlogradi Maniakiks nimetatud roimarile lõkse ning kammisid läbi tema tegevuspiirkondi. Nupukas sarimõrtsukas suutis neist olla aga igal sammul ees. Sergei Tkatš tabati alles 2005. aastal, kui ta osales jultunult oma viimase ohvri matusel. Õõvastavate tegudega ajalukku jäänud mees sõnas teda vahistama saabunud miilitsatele rahulikult: „Ma olen teid oodanud liiga kaua, juba üle 20 aasta!“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad