ALGNE VALIK: Alguses pakuti meile peatoimetajaks Albert Kääri, see oli suur raadiokommentaator. Teda me ei tahtnud. Albert Käär kujutas endast uhket meest, aga peaasjalikult oli tal vali hääl, muud suurt ei olnud.Foto: Rahvusarhiivi filmiarhiiv
TOIVO TOOTSEN 28. jaanuar 2022 12:07

Nõukogude võimu ajal olid otsesaated väga hell teema, kuigi RAMETO raadiomäng lubati Juhan Saare mäletamist mööda ometi otse-eetrisse. Igas saates oli mitu võistkonda. Lisaks vastuse õigsusele hinnati aga ka selle vaimukust. Vaimukuse mõõdupuuks oli publiku aplaus. Tugev aplaus andis lisapunkte. Aga kuidas aplausi tugevust mõõta? Siis tehnikapoisid mõtlesid välja plaksomeetri. Püstkülik, ja mida suurem oli aplaus, seda kõrgemale punane valgusnivoo selles tõusis. Mõnikord juhtus nii, et lõpuni välja. Selle idee pakkus välja Valdo Pant, aga tehnikapoisid (mäletatavasti Tõnis Krooni eestvedamisel) tegid selle valmis.

Kuid juhtus ka pahandusi. Priit Aimlal oli vana-aastaõhtu otsesaates, millest oli pikemalt juttu eelmises numbris, tekstis sees lause, et näärivana jõuab kaugelt Siberist Eestimaale. „Ta jõuab siia, olles käinud, kott seljas, läbi kodumaa.“ Kuna Aado Slutsk eesti keelt nii hästi ei osanud, lasi ta selle teksti viseerimisel läbi. Alles siis, kui see oli eetris kõlanud, tuli skandaal: misasja – kott seljas läbi kodumaa?! Kerjakott või? Kotipoiss või?!

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon