Foto: akg-images
Marko Kadanik 7. jaanuar 2022 19:55

„Maryl oli väike tall…“ Nii algas maailma esimene helisalvestis, mille tegi omaleiutatud fonograafi abil 1877. aastal üks maailma kõigi aegade tuntumaid leidureid Thomas Alva Edison. Fonograaf oligi tema leiutistest esimene, mis laiemat tähelepanu pälvis, see ja hõõglamp tegid ta tuntuks üle maailma. Edisoni leiduritegevus kestis üle 60 aasta. Elu jooksul jõudis ta saada 1093 patenti, neist viimase 1931. aasta 6. jaanuaril. See puudutas galvaniseerimisprotsessi (ühe metalli katmist teisega elektri abil) täiustamist. Kogu Edisoni muu elu on jäänud tema leiutajamaine varju, sellest on vähe räägitud. Ja ega leiutaminegi alati libedalt läinud. Allpool on ära toodud 25 fakti tema elu varjatumast poolest.

  • 1847. aastal seitsmelapselise pere viimase lapsena sündinud tulevane leiutaja oli isa poolt hollandi päritolu. Nende algne perenimi oli Edeson. Lapsepõlves kutsuti tulevast leidurit tavaliselt Alvaks.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Urmas 9. jaanuar 2022 00:50
Oi, jeerum-jeerum, neid "ajakirjanikke". Kas ÕL omanikud ei võiks oma hingekirjas olevatele vähemharitu "ajakirjanike" korraldada mingeid abikursusi eesti keele osas? No mis lause on: "Oma esimestele lastele pani Edison morsekoodi järgi hüüdnimed Punkt ja Kriips." Ja ingliskeelne Edison panigi lastele nimeks eestikeelsed Punkt ja Kriips? Kas artikli autorile endale ei tundu veid jabur? Edisoni enda poolt ilus mõtteaine- „Ma ei usu teoloogide pakutavasse jumalasse, aga ma ei kahtle, et kuskil on olemas mingi kõrgeim intelligentsus.“

SISUTURUNDUS