Maailm

KENNEDY NEEDUS: mõjuka perekonna ajalugu varjutavad enneaegsed surmad ja müstilised õnnetused 

Aare Kartau, 10. november 2021 18:26

Kennedy perekond 1931. aastal. Kaheksast fotol poseerivast Kennedy võsukestest tabas äärmiselt karm saatus viit. Keskel perepea Joseph P. Kennedy sen ja tema abikaasa Rose. Lapsed (vasakult paremale): Robert, John, Eunice, Jean, Patricia, Kathleen, Joseph jr ja Rosemary.

Foto: Wikimedia Commons

Mõjuvõimsat Kennedy poliitsuguvõsa on viimase ligi 80 aasta jooksul tabanud ohtralt traagilisi sündmusi – õnnetustest mõrvadeni. Perekonda kümnendite vältel saatnud ebaõnn on sünnitanud teooria, et Kennedy dünastiat varjutab ränk needus. N-ö esimesest põlvkonnast ehk Joseph P. Kennedy ja tema abikaasa Rose'i üheksast lapsest kaks mõrvati, kaks surid lennuõnnetustes ja ühele lasi võimukas isa teha lobotoomia.

Kennedy „needuse“ alguseks võib pidada juba 1940. aastaid. Paljud arvavad, et üliedukale Iiri juurtega dünastiale tõi häda kaela selle patriarh – poliitikust ärimees Joseph P. Kennedy seenior, kes olevat noorena käitunud ebaõiglaselt ühe mustlasperega. Ehkki see on pigem kuulujutt, oli Josephi näol tegu karmikoelise mehega, kes üritas iga hinna eest upitada oma järglasi võimupositsioonidele. Ta toonitas võsukestele lausa pealetungivalt, et nad on teistest paremad, ning et võit tuleb saavutada alati ja vahendeid valimata. Joseph ja Rose Kennedy üheksast lapsest tabas aga traagiline saatus enam kui pooli ning kummalised surmad jätkusid ka Kennedy järgmiste põlvkondade seas. Needuseks nimetatud ebaõnne esimeseks ohvriks osutus USA mereväeleitnant Joseph P Kennedy jr, kellest isa soovis kasvatada Ameerika Ühendriikide presidenti. Tema suri suri 1944. aastal ülisalajase sõjalise operatsiooni käigus.

Samal teemal

03.10.2021
Dallases kogunenud QAnoni toetajad: Trump tuleb taas võimule ja teda aitab sellega president Kennedy surnud poeg
31.09.2021
MUST PÄEV LENNUNDUSES: 31. oktoobril on juhtunud viis suurt lennuõnnetust
08.11.2020
Robert Kennedy jr – mainekast keskkonnajuristist on saanud vaktsiinivastane vandenõuteoreetik