Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Eesti sattus musta nimekirja (1)

Tõnis Erilaid, 19. oktoober 2021 00:08
Foto: Tairo Lutter

Ühendriikide valitsuse koostatavas rahvusvahelise inimkaubanduse raportis kukkus Eesti kriitilisse musta nimekirja, riikide sekka nagu Afganistan, Nigeeria, Bangladesh ja Kasahstan, keda USA valitsus hakkab erilise hoolega jälgima, teatas Eesti Päevaleht 19. oktoobril 2011, juhatades sisse uudist, et inimkaubandusaruande koostajad just väisasid Eestit.

Samal leheküljel on teinegi uudis pealkirjaga „Ohvri saatus – surm“, mis tuletab meelde vaid nädalapäevad tagasi Kalamajas juhtunut: seal tapeti 21aastane naine, inimkaubanduse kauaaegne ohver.

Ema oli alustanud oma tütre kupeldamist oma meesüürilistele juba siis, kui laps oli vaid 12aastane. Tal tekkisid psüühilised probleemid, neiust huvitusid juba ka „professionaalsed“ kupeldajad. Ta pandi küll haiglasse, aga ema viis ta varsti sealt ära.

Seejärel sundis alkoholisõltuvusse sattunud noore naise relva ähvardusel oma autosse laiahaardelist inimkaubandusäri pidav mees, viis ta Lasnamäele ja sundis neiut sealses ühetoalises korteris seksiostjaid rahuldama. Mees pandi selle eest trellide taha, naisele mõisteti valuraha – kuid see anti ema kätte, kes ei hakanud tasuma oma lapse psühhiaatrilise ravimise eest, vaid ostis hoopis endale köögimööbli.

Inimkaubanduse ohver hakkas sõbrustama naistega, kellest osa oli asotsiaalse, koguni kriminaalse eluviisiga, ja üks neist ta lõpuks 11. oktoobril 2011 tüli ajal tappiski.