Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas kommunist hakkas naistega kaubitsema (13)

Tõnis Erilaid, 11. mai 2021 00:03
Foto: Robin Roots
„Aftonbladet paljastas eesti ärahüppaja sutenööritegevuse,“ avab Stockholmi Eesti Päevaleht oma pommuudise 11. mail 1995.

Ärahüppajaks kutsusid Rootsis kaua aega elanud eestlased kõiki NSV Liidust põgenenuid. 

Samal teemal

„Rootsi suure õhtulehe esiküljel naeratab meile vastu praegu 38aastane eestlane. Aftonbladet on tema nime avaldamata jätnud, kuid kirjutab, et ta on endine kompartei juhtiv tegelane Eestist. Nüüd on ta sutenöör ja müüb noori Ida-Euroopa tüdrukuid rootsi klientidele. Mees vahistati,“ tsiteerib Stockholmi Eesti Päevaleht tillukest osa Aftonbladeti artiklist, mis laiuvat kuuel leheküljel.

Aftonbladeti ajakirjanikud väitsid mehega kohtudes, et soovivad osta noore tüdruku teenuseid. Too olevat vabandust palunud, et tal olevat käepärast vaid üks tüdruk. Artiklis rääkis kommunisti endine ohver Anneli, kuidas ta meelitati lubadusega anda filmirolle Rootsi, aga tegelikult hoopis vägistati ja sunniti seksiorjaks.

Rootsi politsei andmeil olevat ekskommunistil teinekord olnud isegi kuni 12 sellist orja, keda ta ise kundede juurde vedas. Lisaraha teenitud aga laevareisidel varastatud asjade smugeldamisega. 

Ajakirjanikele ütles mees, et Rootsi on seksivaenulik maa ja tema olevat selles äris vaid väike kala. Kui nood küsisid, et kas ta kavatses kohe hakata naistega kaubitsema, kui ära hüppas, vastas mees: „Tõesti mitte. Aga ma olen oma tegevusega täiesti rappa läinud.“ 

Samal teemal

10.05.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Räpina parun 15 620 latikat võlgu jäi
08.05.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Tallinn kurjategijatele meeldis
07.05.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas tabati eestlannast kalliskivivaras
06.05.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas noored said valimiseks küllaldaselt vanaks