Maailm

REVOLUTSIOONI VARJUS: Vladimir Lenin, tema abikaasa ja armuke moodustasid omapärase armukolmnurga 

Aare Kartau, 21. aprill 2021 16:22
Lenin oli seotud eelkõige kahe naisega: abikaasa Nadežda Krupskajaga (vasakul) ja armukese Inessa Armandiga (paremal).Foto: Kollaaž / Wikimedia Commons
Ilmselt ei arva keegi Vladimir Iljitš Leninile mõeldes sellele, et kurikuulsa kommunisti puhul võis olla tegu romantikuga. Otseses mõttes ta seda ka kindlasti polnud, ent kahe naise roll tema elus on olnud märgilise tähtsusega. Lenin, tema abikaasa ja armuke moodustasid ebatavalise armukolmnurga, mis põhines eelkõige ühistel vaadetel.

22. aprillil 1870 Simbirskis [tänases Uljanovskis] sündinud Vladimir Uljanovit võib kirjeldada kui pettekujutlustega fanaatikut, kelle utoopiliste ideede teostamiskatsete käigus hukkus miljoneid inimesi. Tema elu oli pühendatud revolutsiooni elluviimisele – missioon, milles polnud kohta romantikale. Samast puust oli ka tema pikaaegne abikaasa Nadežda Krupskaja, kes oli Leninile jäägitult ustav ja toetas täielikult isegi mehe jaburamaid ideid. Ja ega tal ei jäänud muud võimalustki, sest Lenin oli mees, kes ei andnud oma vaadetes karvavõrdki järele – neid, kes temaga ei nõustunud, pidas Lenin automaatselt vaenlasteks.

Samal teemal

14.04.2021
KATÕNI VERESAUN: poolakate hukkamist varjanud Nõukogude Liit sünnitas räige vale
07.04.2021
PALJASJALGNE TEADLANE: Nõukogude Liidu juhtiv bioloog Trofim Lõssenko näljutas ebateaduse abil miljoneid inimesi
31.03.2021
STALINI VIMM VÕI ARMUAFÄÄR? Mis võis olla karismaatilise Sergei Kirovi tähelennu verise lõpu taga?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee