Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas koroonaviirus nõudis esimese inimelu (1)

Tõnis Erilaid, 25. märts 2021 00:07
Foto: Robin Roots
Täna aasta tagasi kinnitas terviseamet, et Lääne-Tallinna keskhaiglas suri koroonaviiruse tõttu seal 20. märtsist saati ravil olnud 83aastane naine. Varem teati, et tal on kroonilised mured südame ja veresoonkonnaga.

Kriisistaabi meditsiinijuht Arkadi Popov hoiatas, et viiruse kätte võib Eestis surra veelgi inimesi ning äärmiselt oluline on hoiduda lähikontaktidest eakate ja kroonilisi haigusi põdevate inimestega. „Me kartsime seda, kuid vargsi ju ikka lootsime, et seda ei tule,“ ütles lahkunu lähedastele kaastunnet avaldanud president Kersti Kaljulaid. Noored algatasid liikumisi vanainimestele tarvilike kaupade kojutoimetamiseks.

Samal teemal

Viirus oli tol ajal diagnoositud 404 inimesel, kellest haiglas oli 29. Intensiivravis oli neist seitse, kriitilises seisus kuus. Haigestunuist oli täielikult tervenenud vaid neli.

Eelmisel päeval oli eriolukorra valitsuskomisjon otsustanud, et avalikes kohtades tuleb teistega hoida vähemalt kahemeetrist vahet ja 27. märtsist suletakse kaubanduskeskused (välja arvatud seal olevad toidupoed, apteegid ja mõned erikauplused, pangakontorid, pakiautomaadid jms). Kaubakeskuste söögikohad võisid edaspidi vaid toitu kaasa müüa. Muud söögikohad ja baarid tuli sulgeda hiljemalt kell 22. Kinni pandi ka meelelahutus- ja lõbustuskohad, nagu seda on keegli-, bowling'u- ja piljardisaalid, vesipiibukohvikud ja täiskasvanute klubid. 

Samal teemal

23.02.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Liibanonis eestlased pantvangi võeti
22.02.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas tuntuimaks hundikütiks oli Linsi Hans
20.02.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas liberaaldemokraat Eestist välja saadeti
19.02.2021
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas punakaartlase naine Eestisse pürgis