Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas eestlane Pariisis lätlaselt naise ostis (1)

Tõnis Erilaid, 22. veebruar 2021 00:04
Eiffeli torn mullu oktoobris, taamFoto: Reuters/Scanpix
„Veider protsess oli arutusel Pariisi kohtus, kus süüpingis istusid lätlane Mischik ja eestlane Mihkel Lepik. Õigusemõistja ette oli neid toonud õige iselaadi asi – Mischik oli müünud oma naise 2100 frangi (umbes 32 000 sendi) eest oma „liitlasele“ Lepikule. Mehed läksid aga hiljem omavahel tülli, asi sattus ametivõimude kõrvu ja tuli lõpuks arutamisele kohtus. Lätlane sai naise müümise eest karistuseks ühe kuu vangistust. Mihkel Lepik pääses 50frangise trahviga,“ kirjutab Esmaspäev 1930. aasta veebruaris.

Päewaleht räägib 22. veebruaril kohtuasjast pisut lähemalt: „Lätlane Mischik oli jõudnud omandada küllalt palju naudingutelinna eluvaateid ja sellest veendumus, et elada ehtsa pariislasena naisemehel ei sobi. Mischik oli heaks sõbraks ja kõigi öölokaalide lõbuhullinguis „liitlaseks“ saanud eestlase Lepiku, kes madam Mischikisse sugugi ei suhtunud sellise jahedusega nagu noore proua elumeelne mees... Peeti nõu ja sobitati kaupa. Ka veetleval äriesemel  ei näinud olevat midagi vastu, kuna temagi oli pariislanna – rohkemgi, kui kaks järjekordset kaasat...“

Kohtu ees püüdsid mehed selgitada, et ega nemad naisega ei äritsenud. „Maksin 2100 franki proua riietuse eest, naine lihtsalt tuli kaasa,“ väitis Lepik. Madam Mischik ütles, et tema on selle mehega rahul, kelle kohus talle määrab ja lahkus pärast otsust Lepikuga käsikäes.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee