MAJAVALITSUS TÖÖHOOS: Majavalitsuse nr 11 majavalitseja Leida Põld, arhitekt ja ühiskondlik konsultant Ehtel Brafmann ning majavolinik pensionär Ernst Espak elamu siseõuel haljastamise plaani arutamas.Foto: Z. Trelina / Rahvusarhiivi filmiarhiiv
TOIVO TOOTSEN 19. jaanuar 2021 12:48
Olin enne sõjaväkke minekut sisse kirjutatud Tallinnas vend Ülo heade kolleegide Huikide juures Nõmmel Kaare tänavas, aga ega ma seal elanud, pesitsesin Pirital õde Aive juures. Sõjaväes oleku ajal oli mind Kaare tänavalt välja registreeritud. Nüüd oli vaja kõigepealt uut ametlikku elukohta. Kuna Ülo ja Helve olid saanud just Mustamäele korteri, siis oli võimalik mind sisse kirjutada Ülo ämma-äia juurde Kivimäel Roosi tänavas. Mammi, nagu tema ämma kutsuti, töötas majavalitsuses pasportisajakiitina, nii et sissekirjutamine läks tõrgeteta.

Siinkohal peakski ära seletama, mis loom see „majavalitsus“ oli. Nõukogude ajal oli enamik elamispinnast linnades riigi oma. Eraomandis võis olla väike majake. Suuremad majad olid natsionaliseeritud ja kuulusid riigile. Aegamööda hakkasid ka olulisemad ettevõtted oma töölistele elamuid ehitama.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon