Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas hädas noorik oma veimevaka põletas 

Tõnis Erilaid, 21. november 2020 00:10
Foto: Vida Press
Põhja-Iirimaa Antrimi maakond on tuntud oma kaunite merevaadete poolest. Eriti kui vaadata neid Torr Headi nime kandvalt kõrgendikuotsalt Murloughi lahe tipus. 1937. aasta oktoobri lõpus polnud kahel pulmareisil oleval eestlasel oma tillukese mootorpurjeka pardal aega ega võimalust ümbruse ilu nautida. Nad võitlesid oma elu eest. 

„Eesti noorpaar Iiri rannas merehädas,“ laenab Waba Maa pealkirja Briti ajalehelt „Daily Mail“. Rannalt oli nähtud masti otsa roninud noorpaari välkude valguses pärast seda, kui noorik oli järgemööda süüdanud oma veimevakas olnud rõivaid, et rannaelanike tähelepanu püüda.

„Daily Maili teatel on siin tegemist 28aastase Enno Sooga (inglise lehed kirjutasid Loo) ja tema 25aastase naise Silwiaga. Noorpaaril oli oma väikese paadiga õnnestunud ületada Põhjamere, kuid oli Iiri põhjaranna lähedal sattunud tugeva äikesetormi kätte, mis paiskas nende paadi karile. Noorpaar oli üheksa tundi meeleheitlikult võidelnud tormiga. Rannast jälgis nende võitlust suur rahvahulk, kuid aidata neid ei suudetud. Päästepaat, mis nende juurde saadeti, sai tormis ise vigastada ja oli sunnitud tagasi pöörduma. Viimaks õnnestus ühel päästesalgal paisata hädalistele rakettpäästenööri. Esimesena päästeti naine, siis mees. Noorpaar, kelle jõud oli juba täiesti otsas, toimetati ühe farmeri juure, kes esialgu hoolitseb nende eest,“ tsiteerib Waba Maa Briti ajalehte. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee