Eesti

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas kuraasikas ametnik naisi alasti sundis  

Tõnis Erilaid, 4. november 2020 00:05
Foto: PantherMedia/Scanpix
1927. aasta mardipäev jäi paidelastele kauaks meelde. Sealses jahimeeste klubis oli korraldatud oleng, kuhu kogunes suur osa linna seltskonnasuurusi. Üks maavalitsuse ametnik pani tähele, et keegi oli endaga kaasa toonud lõtvade elukommetega tallinlanna. Veel paar preilit olid olengul tuntud sellistena, kellel napsi võttes kuramaažijulgus kasvab.

Ametnik võttis end tublisti vinti ja hakkas end naistele esitlema komblusvalve politseinikuna ja hiljem arstina. Neile jäänudki mulje, et küllap julge ülesastumisega härra on tõesti mõni tähtis eriteadlane või korravalvur.

Mees viis noored naised tagatuppa ja asus neid karmilt küsitlema. Talllinlannale käratas, et kas tal ikka pass ja „äritunnistus“ kaasas on, mispeale ehmunud naine oma patud ja elukutse saladused üles tunnistas. Sellegi, et on ravil käinud. Hirmunud preilid rääkisid samuti kõik südame pealt ära. Ametnik kirjutanud targa näoga nende andmed üles ja lubanud hiljem, pärast otsuse tegemist, nendega ühendust võtta. Siis hakkas rääkima, et ta on ametilt ka arst ja tahab naised tervisekontrolliks üle vaadata. Käskis neil end alasti võtta.

Seda „etendust“ kogunesid lahtise ukse tagant jälgima paar kohalikku advokaati ja teisi linna tähtsamaid mehi, isegi üks vaimulik. 

Politsei alustas peol juhtunu uurimist paar päeva hiljem. Hirmunud ametnik eitas kõike, kuid tunnistajate abil selgus tõde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee