Eesti

PILDIALBUM | Teleajakirjanik Andres Raid: „Ma pole oma eluajal mingisugune munk olnud.“ 

Kristjan Väli, 14. juuni 2020, 14:41
Teleajakirjanik Andres RaidFoto: Martin Ahven

„Just nii teavad mind mu sõbrad: nalja viskamas, juttu ajamas ja tegemas kõike seda, mis sinna juurde veel käib. Ma pole oma eluajal mingisugune munk olnud, see pole saladus,“ iseloomustab end teleajakirjanik Andres Raid. Teda on jagunud nii USA presidenti Ronald Reaganit intervjueerima, tsikleid ehitama, Kuldse Trio laulu sisse kui ka ajakirja Nõukogude Naine kaanele.

Andres Raid sündis 1955. aasta mais Tallinnas Nõmmel. Ta on pere ainus laps. Oma esimese eluaasta elas Andres vanematega Nõmmel väikeses korteris, misjärel koliti juba suuremale elamispinnale Lillekülla. Ta asus seitsmeaastasena õppima Tallinna 7. keskkooli (praeguse nimega Tallinna inglise kolledž), kus ta käis ühtekokku kaheksa klassi. Pärast seda võttis Andrese vastu 44. keskkool (praeguse nimega Tallinna Mustamäe gümnaasium), mille ta 1972. aastal ka lõpetas. 

Lapsepõlve meenutab Andres vaid heldimusega. Märksõna, mis telemehe kooliaastaid kõige paremini iseloomustab, on kindel rütm: talvel nühkis ta koolipinki, suved veetis maal vanaema juures, kus kõvasti tööd tegi. Ameteid, mida ta koolivaheaegadel pidas, oli palju –  Andrest võis leida nii kolhoosipõllul kõplamas kui ka Kalevi šokolaadivabrikus kommikarpe voltimas.

Samal teemal

8. aprill 2020, 13:38
VIDEO | Andres Raid telemajas tehtud muusikavideost: väike erootika pidi alati asjaga kaasas käima
23. detsember 2019, 04:30
Andres Raid trahvivaidlusest: politsei kulutab sellele tuhandeid eurosid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee